Blog Hakkında

30'larıma doğru bir kaç kez, "40'ıma geldiğimde sevgi üzerine bir kitap yazacağım. Onu da yapamazsam yemek kitabı yazacağım." demiştim. Yeni anne olduğum sıralarda bir web sitesi kurmayı da hayal etmiştim. Ama yemek blogu kurmak doğrusu hiç aklıma gelmemişti. 

Ne zamandır ne konuda yazsam diye düşünürken ve patlayıp dışarı taşacakmış gibi hissederken, kendimi evde yaptığım yemeklerin tarifini yazarken buldum. Buna biraz da katıldığım bir yemek yarışması için hazırladığım çorba tarifi ve onunla ilgili açıklama yazısı neden oldu. Blog kurmak konusunda biraz araştırma yaptıktan sonra, blogger'ın sunduğu kolaylıklardan da yararlanarak, hiç bilmediğim bu teknik konuya adeta dalıverdim. 

Yazmak, insanın kendini ifade etmek için kullanabileceği olağanüstü bir yol. Yazdıkça yazmaya ne kadar ihtiyacım olduğunu fark ettim. Yemeklerin görsellerini oluşturmakta profesyonel fotoğraf makinem çok yardımcı oldu. Aile fotoğraflarımızı çekmek için uzun zaman önce aldığım makinem, bir köşede beklemekten de kurtuldu. Böylece bu blog sitesiyle birlikte kendimi ifade ederken yenilenmeye ve yaşamı yeniden keşfediyor gibi hissetmeye başladım.

Sunduğum tarifler, kendi mutfağımda, gerek günlük, gerekse özel günlerde hazırladığım yiyeceklerin tariflerinden oluşuyor. Çoğu yemeği yıllardır pişiriyorum. Bunun yanında yeni tatlara da açık biri olarak, denemelerimi de zaman zaman sunacağım. Temelde Geleneksel Türk Mutfağı'ndan örneklere yer veriyor olmakla birlikte, dünya mutfaklarından tanıştığım lezzetlerle de sizleri buluşturmayı hedefliyorum.

Bu keşif yolculuğundan sizlerin de en az benim kadar keyif almanız dileğiyle,

Bereketli olsun, kolay gelsin.

Sema BİLGİN
19/04/2017-İzmit 


2 yorum:

  1. Umarım dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başarılar diliyorum, kolay gelsin. Sevgiler...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim. Sizin de her şey gönlünüzce olsun. Kucak dolusu sevgiler...

      Sil